Podmínky a postup při uchovnění LGR

Chovnost může pes nebo fenka získat od věku 15 měsíců.

Podmínkou nejsou žádné zkoušky z výkonu/vloh.

POVINNÉ  pro uchovnění je:

1. VÝSTAVY
  • Absolvování 3 výstav vyššího typu –  Mezinárodní, Národní, Klubová, Speciální, Světová, Evropská
  • Počítají se výstavy od třídy mladých včetně (a nezapomeňte si schovat posudky!!!)
  • Na jedné z těchto výstav požádat rozhodčího o změření výšky a kontroly zubů – skusu a zapsání obojího do posudku (nepovinně by bylo dobré, aby se zapsalo jestli je chrup kompletní)
  • Počítá se hodnocení V nebo VD, ne horší, rozhodčí nejsou specifikováni

1. RTG   –  DKK (dysplazie kyčelního kloubu)
  • Od věku 12ti měsíců
  • Vyhodnocení  provede veterinární lékař, který má k tomu oprávnění, tedy je i uveden na seznamu Veterinární komory
  • Jedinec s vyhodnocením B, C musí pak mít vždy partnera RTG A

1. JE    –   juvenilní epilepsie
    • Pokud jsou oba rodiče jedince clear, tedy čistí JE N/N a je to zapsáno v PP, nebo máte atest rodičů zhotovený genetickou laboratoří, nemusíte testovat. Do PP jedince bude zapsáno CBP (clear by parentage)– tedy čistý po rodičích.
    • Pokud je jeden z rodičů Vašeho psa carrier (tedy přenašeč), je nutné testovat. /Laboklin, Genoscoper, Vemodia, Genomia a další genetické lab. (z krve, nebo stěrem z bukální sliznice). Toto vyšetření je možno provést kdykoliv, není omezeno věkem.

DALŠÍ POSTUP:

Když máte splněno vše výše uvedené, tak zašlete poštou dle následujícího seznamu poradkyni chovu: Stanislava Janická, Vrbice 17, 38473 Stachy

• 3 posudky z výstav s vyznačením: výšky, skusu, ev. počtu zubů (plnochruposti)
  • Vyhodnocení rtg DKK
  • Genetický test na JE – pokud je jeden z rodičů carrier – nutné testovat!
  • Ostatní testy, vyšetření (seznam dalších nepovinných testů je uveden na tomto webu) – výsledky všech dodaných testů a vyšetření budou uvedeny ve zdravotní kartě jedince.
  • Originál PP – bude zde vyznačena chovnost (CHOVNÝ PES / CHOVNÁ FENA)
  • Čitelnou kopii PP (přední i zadní strany)
  • Kopii členské průkazky KCHLS, kopii členského příspěvku – platby

Dále zašlete elektronicky na e-mail: calma@seznam.cz:

• Foto psa v postoji
  • Foto profilu hlavy
  • Další fotografie, které chcete (nepovinné) zveřejnit na webu (v rozumném počtu)

JAK A CO VYPLNIT SE DOZVÍTE ZDE: LAGOTTO ROMAGNOLO postupy