Podmínky a postup při uchovnění LGR

Chovnost může pes nebo fenka získat od věku 15 měsíců.

Podmínkou nejsou žádné zkoušky z výkonu/vloh.

POVINNÉ  pro uchovnění je:

1. VÝSTAVY
  • absolvování  tří  výstav typu –  Mezinárodní, Národní, Klubová, Speciální, Světová, Evropská
  • počítají se výstavy od třídy mladých včetně (a nezapomeňte si schovat posudky!!!)
  • Na jedné z těchto výstav požádat rozhodčího o změření výšky a kontroly zubů -skusu a zapsání obojího do posudku (nepovinně by bylo dobré, aby se zapsalo i jestli je chrup kompletní)
  • Počítá se hodnocení V nebo VD, ne horší, rozhodčí nejsou specifikováni

1. rtg   –  DKK (dysplazie kyčelního kloubu)
  • od věku 12ti měsíců
  • vyhodnocení  provede veterinární lékař, který má k tomu oprávnění, tedy je i uveden na seznamu Veterinární komory
  • Jedinec s vyhodnocením B, C musí pak mít vždy partnera rtg A

1. JE    –   juvenilní epilepsie
    • Pokud jsou oba rodiče jedince clear, tedy čistí JE N/N a je to zapsáno v PP, nebo máte atest rodičů zhotovený genetickou laboratoří, nemusíte testovat. Do PP jedince bude zapsáno CBP (clear by parentage)– tedy čistý po rodičích.
    • Pokud je jeden z rodičů Vašeho psa carrier ( tedy přenašeč), je nutné testovat. /Laboklin, Genoscoper, Vemodia a další genetické lab. (z krve, nebo stěrem z bukální sliznice) Toto vyšetření je možno provést  kdykoliv, není omezeno  věkem.

DALŠÍ POSTUP:

Když máte splněno vše výše uvedené, tak zašlete poštou dle následujícího seznamu poradkyni chovu :  Stanislava Janická, Vrbice 17, 38473 Stachy

• 3 posudky z výstav s vyznačením výšky, skusu, ev. počtu zubů
  • vyhodnocení rtg DKK
  • genetický test na JE – pokud je jeden z rodičů carrier – nutné testovat!
  • Ostatní testy, vyšetření (seznam dalších nepovinných testů je uveden na tomto webu) – výsledky všech dodaných testů a vyšetření budou uvedeny ve zdravotní kartě jedince.
  • Originál PP- bude zde vyznačena chovnost
  • Čitelnou kopii PP
  • kopii členské průkazky KCHLS, kopii členského příspěvku – platby

Dále zašlete elektronicky na e-mail calma@seznam.cz foto psa v postoji a hlavu, případně i další fotografie v rozumném počtu, pokud je chcete zveřejnit na webu.