BARVY SRSTI

autor: Leila Ribaty

 

Srdečně Vás zveme na webinář o genetice – CYKLUS: GENETIKA

Forma: ON-LINE, platforma Zoom

Datum a čas konání: 21.3. – 24.3.2024

  • Více info a odkaz k přihlášení naleznete zde:

WEBINÁŘE

 

U lagottek rozeznáváme barvy od bílé až po odstíny hnědé. ČERNÁ být NESMÍ!

Lagottí srst nelíná, ale nezaručuje to, že je vhodná pro alergiky, vždy to doporučujeme zkusit naživo. ALE JE DO JISTÉ MÍRY SAMOČISTÍCÍ (tzn. lagottka projde blátem, což je její oblíbená činnost, a když tomu dáte čas, tak bláto uschne, vydrolí se a barva se vrátí téměř do „původního“ stavu). 

Barvy pigmentu na čenichové partii by měly být od světle hnědé po tmavě hnědou, zase NE černé. Pigment kolem očí bývá zřetelný. Částečná nebo úplná depigmentace vylučuje psa z chovu!

O srst je potřeba se také správně starat – pravidelně česat, odstraňovat nečistoty a případné dredy, které kolem nich vznikají, správně zvolit šampon (ideálně bez parfemace, bez bělícího účinku a bez kodicionéru). Máme své odzkoušené favority, ale nemůžeme je veřejně sdílet. 

Na kvalitu srsti má samozřejmě také zásadní vliv výživa a opět lze zde pomoci některými potravinovými doplňky. Opět máme své odzkoušené favority, ale nemůžeme je veřejně sdílet.

To, jak barevné štěňátko se daným rodičům narodí, nelze nijak ovlivnit ani předem přesně určit. Lze udělat testy pro barevné vlohy oběma rodičům, ale pak z toho můžeme vyvodit pouze to, které barvy se teoreticky můžou ve vrhu objevit, ale ne to, že se zaručeně objeví. Takže i potomek bílo-hnědých rodičů může být i roan, ne jen bílo-hnědý. Nebo naopak hnědí rodiče nemusí mít všechna štěňátka hnědá, i když hnědá bude převažovat…. 

http://www.doggenetics.co.uk/ticking.html

 

Připravuje se…:)

PREZENTACE – GENETIKA BAREV PSŮ

VIDEONAHRÁVKA – GENETIKA BAREV PSŮ

 

*legenda: š (štěňátko), d (dospělý)

  • BÍLÁ
    • u bílé barvy je důležité brát ohled i na barvu pigmentu (na nosní houbě, kolem očí, pysků,…)

 

  • BÍLOKRÉMOVÁ

 

  • BÍLOORANŽOVÁ

 

  • BÍLO-HNĚDÁ

 

  • HNĚDÁ

 

  • ROAN